Для вчителів

29.03.21

Безпека дітей в Інтернеті

 5 простих правил для батьків

1. Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність
2. Опановуйте інтернет разом із дитиною
3. Станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це
4. Встановіть "Батьківський контроль". Регулярно оновлюйте антивірус
5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів

Навчіть дитину

СПІЛКУЮЧИСЬ В ІНТЕРНЕТІ ВОНА, ЗАРАДИ СВОЄЇ БЕЗПЕКИ, НЕ ПОВИННА НІКОЛИ:

  • повідомляти своєму віртуальному другу своє прізвище, домашню адресу, номер свого мобільного або домашнього телефону, номер та місцезнаходження своєї школи та інші дані;
  • розміщувати фотокартки, на яких ти оголений або у нижній білизні чи піжамі, а також відправляти комусь свої фото електронною або звичайною поштою;
  • повідомляти пароль до своєї Інтернет-сторінки. Пароль як ключ від квартири, тому нікому його не слідвіддавати!;
  • казати, що дитина вдома знаходиться вдома одна;
  • казати, що дитина сама знаходиться перед комп’ютером. 
  • обговорювати теми, які дитині неприємні або яких вона соромиться;
  • показувати віртуальному другу перед Веб-камерою своє тіло або якісь його частини, робити те, що їй не подобається.
  • відповідати на питання, які стосуються особистого життя або  тіла дитини. Нехай дитина пам’ятає: її тіло належить тільки їй і ніхто не має права розмовляти про нього з дитиною!;
  • розповідати багато про своїх друзів, знайомих та родину, особливо, видавати їхні таємниці;
  • відправляти поштою або передавати через когось свої особисті речі співрозмовнику по Інтернету;

Крім того:

  • при реєстрації у Чаті ніколи не слід заповнювати поля, де  вимагають прізвище, номер мобільного та домашнього телефону, домашню адресу. Якщо ці поля обов’язкові, то краще слід вигадати для себе прізвище, адресу та номер телефону. Це потрібно для безпеки дитини. Взагалі, для реєстрації у Чаті, в соцмережах та на інших подібних сайтах слід створити для себе окрему електронну поштову скриньку;
  • коли вигадуєш у Чаті для себе нікнейм, то він не повинен бути схожим на  прізвище. Також він не повинен стосуватися зовнішнього вигляду особи;
  • у соцмережах та подібних сайтах слід  обмежити  доступ до власної сторінки невідомих тобі людей. Додавай до списку своїх друзів лише тих, кого ти добре знаєш у справжньому житті;

Спілкування в Інтернеті не є  обов’язком, тому якщо дитині це більше не подобається або її лякають  Інтернет-друзі, то треба лише вимкнути комп’ютер і не повертатися більше до спілкування онлайн!

Така обізнаність — запорука безпеки дитини як в реальному світі, так і у віртуальному просторі.

В разі, коли підліток проводить весь свій вільний час у соціальних мережах, слід знайти альтернативу, яка б могла його зацікавити і відволікти. Наприклад, організувати спільний похід на природу, завести домашнього улюбленця, який потребує постійного догляду, чи запросити найкращих друзів вашої дитини для домашньої вечірки.

Важливо, аби дитина чи підліток отримували необхідну кількість спілкування у реальному світі, оскільки соціальні мережі покликані не для того, щоб замінити реальне спілкування, а щоб його доповнити та розширити. Спілкуйтеся якомога більше з власною дитиною, розпитуйте про її інтереси, друзів і вподобання. Зробіть так, аби ви перебували у списку її «обраних друзів»!

Не забувайте, наскільки важливо розповідати дітям про безпеку у віртувальному світі.



23.03.21

Прилітайте, лелеченьки

 "Прилітайте, лелеченьки" - це тема інтегрованого заняття в дошкільному закладі, яке відбулося 19 березня. Вважається, що саме в цей день прилітають лелеки .

Дошкільнята розширили та поглибили свої знання про лелеку-оберіг, лелеку-символ, про його зовнішній вигляд, спосіб життя, значущість і власноруч виконали лелеки з паперу.





11.03.21

Шевченківські дні

 «Учітесь, читайте і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь.»

Тарас Шевченко
Під таким гаслом пройшли Шевченківські дні у Стрілецькому ЗЗСО. Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, поета, драматурга, історика, фольклориста, талановитого художника. Під час заходу учні розповіли про життя і творчість Кобзаря, про його безмежну любов до рідної землі. Учасники заходу читали свої улюблені вірші Тараса Шевченка, співали пісні на його слова. Затамувавши подих, учні переглянули інсценізацію вірша «Мені тринадцятий минало». «Розмова з Оксаною».
Минають віки, стираються написи на камені, руйнуються будівлі, але слово Шевченка-живе і вічне.












10.03.21

Дошкільнята радо привітали весну

 Перший тиждень весни в дошкільному закладі Стрілецького ЗЗСО І-ІІ ст. ( вихователь Пельчар Л.І.) був дуже насичений. Дошкільнята радо привітали весну в стінах групової кімнати. Весна принесла радість, сонце , тепло і перші первоцвіти. Діти поглиблювали знання про весняні зміни в природі, про рослини – весняні квіти , про охорону рідкісних видів ранньоквітучих рослин. Підсніжники зацвіли у дитячих малюнках , а щоб привітати своїх матусь зі святом весни- 8 Березня дошкільнята власноруч виконали гіацинти.





09.03.21

СВІТ ПРОФЕСІЙ! Такий цікавий і незвіданий...

Протягом тематичного тижня "Світ професій" першокласники Стрілецького ЗЗСО І-ІІ ст, (класний керівник Данилко І. В.) вивчали зміст різних професій та з'ясовували їх роль у житті людини. Це спонукало малюків задуматися над тим, ким вони хочуть стати в майбутньому.

Цікаво, чи здійсняться мрії першокласників???







08.03.21

Посміхнися! Тане сніг

Посміхнися! Тане сніг,
щастя падає до ніг.
Нині твій весняний день,
Сонця, квітів і пісень!
Настала весна і скоро 8 Березня, свято краси, любові та ніжності. Учні 2 класу Стрілецького ЗЗСО І - ІІ ст.під керівництвом вчительки початкових класів, Мазур Р. Є.,виготовили для своїх матусь вітальні листівки, щоб у святковий день привітати свою найдорожчу жінку, Маму.






05.03.21

Подарунки своїми руками

 Учні 5 класу Стрілецького ЗЗСО під керівництвом і з допомогою вчителя трудового навчання Куц М.І. освоїли техніку виготовлення кухонних дощечок, старанно попрацювали над їхньою декорацією. До роботи діти віднеслися старанно і відповідально, адже це майбутні подарунки матерям на 8 березня. Кожна робота вийшла по особливому гарна.






02.03.21

Засідання атестаційної комісії І рівня

     Відбулося чергове засідання атестаційної комісії І рівня Стрілецького ЗЗСО І-ІІ ступенів. Порядком денним засідання було передбачено обговорення результатів вивчення системи роботи вчителів, що атестуються.   З метою об’єктивної оцінки педагогічної діяльності працівників, на засіданні атестаційної комісії  були обговорені та погоджені відкритим голосуванням характеристики осіб, які атестуються.